Ogrody

Uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie.

Uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie.

Aby uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie przyniosła nam oczekiwane efekty, musimy przede wszystkim skupić się na trzech, podstawowych działaniach. Musimy w pierwszej kolejności dobrać właściwe odmiany do uprawy ogrodowej, a następnie zadbać o przygotowanie właściwego stanowiska oraz gleby do uprawy. Poza tym, uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie, nie będzie stawiać przed nami większych wymagań w zakresie pielęgnacji. Jest to więc roślina prosta w uprawie, wobec czego większość z nas, powinna sobie z tym poradzić. Nawet jeśli nie posiada większego doświadczenia ogrodniczego.

Czego dokładnie wymaga uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie?

Tak jak już wspomnieliśmy, kluczową kwestią będą tutaj trzy kroki. Musimy je podjąć, bowiem w przeciwnym razie, hodowla Różaneczników z cała pewnością nam się nie uda. Przyjrzyjmy się zatem wszystkim trzeba najważniejszym kwestiom, które zagwarantują nam, iż uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie, będzie przebiegać bezproblemowo.

  • Dobór odmian do uprawy ogrodowej – to pierwszy i najważniejszych krok. Musimy bowiem zdać sobie sprawę, iż nie wszystkie Różaneczniki, będą w stanie przetrwać zimę w naszej strefie klimatycznej. Wybieramy więc tylko te odmiany, które wykazują odporność na mrozy na poziomie 20 stopni poniżej zera. Pozostałe odmiany, jeśli chcemy, możemy też uprawiać, ale tylko w doniczkach, bowiem pozwoli nam to je ukryć na czas mrozów w pomieszczeniach gospodarczych.
  • Wybór stanowiska nasadzenia – to także istotna kwestia. Różaneczniki, uwielbiają bowiem stanowiska zacienione i osłonięte. W tym przypadku najlepszym wyjściem jest stanowiska w bezpośrednim sąsiedztwie innych roślin ozdobnych. Warto jednak zwrócić uwagę, iż Różaneczniki, charakteryzują się płytkim systemem korzeniowym. Dlatego też, wybierając sąsiedztwo zwróćmy uwagę, aby charakteryzowało się ono głębokim systemem korzeniowym, co ograniczy walkę o wodę i substancje odżywcze w glebie.
  • Gleba do uprawy Różanecznika – musimy też pamiętać, iż uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie, wymaga przygotowania odpowiedniej gleby na stanowiskach nasadzenia. Rośliny te, lubią rosnąć w glebie o odczynie pH w przedziale 5 – 6,5, a więc w glebie stosunkowo kwaśnej. Możemy taką glebę przygotować mieszając ze sobą korę sosnową, kompost, oraz nie odkwaszony torf w równych proporcjach. W przypadku małej ilości nasadzeń, wystarczającym rozwiązaniem będzie zakup 2-3 worków ziemi do uprawy Różaneczników.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie, nie jest nazbyt wymagająca. Jeśli wszystko sprawnie przygotujemy, to nie powinniśmy mieć większych trudności w przyszłości. Oczywiście, niezbędna będzie nam dobra, profesjonalna hurtownia z Różanecznikami, gdzie zaopatrzymy się w odpowiednie odmiany, glebę do uprawy oraz informacje o wymogach poszczególnych odmian. Poza tym jednak, rośliny te nie stwarzają nam jakichś specjalnych wymagań, toteż możemy spać spokojnie. Uprawa Różanecznika w przydomowym ogrodzie, jest łatwa i przyjemne a jej efekty zawsze bardzo miłe dla naszego oka.

Udostępnij

O autorze