Turystyka

Tour du Mont Blanc – trekking dla pasjonatów.

Tour du Mont Blanc – trekking dla pasjonatów.

Wyjazd na Tour du Mont Blanc, to dla wielu z nas wyprawa życia. Możliwość poruszania się po chyba najlepiej przygotowanych szlakach górskich w Europie, w dodatku w cieniu największego europejskiego szczytu, robi na każdym z nas ogromne wrażenie. Jeśli jednak jeszcze nie wybieraliście się na tego typu wyprawę, to warto w pierwszej kolejności skorzystać z ofert biur podróży organizujących wyprawy trekkingowe. Można powiedzieć wręcz, iż Tour du Mont Blanc, znajdzie się w ofercie każdego z nich. Oczywiście pomiędzy poszczególnymi wyprawami będziemy mieć pewne różnice, jednakże nie są one jakoś specjalnie duże.

Jak przygotować się na Tour du Mont Blanc?

Przede wszystkim, ustalmy sobie, iż korzystamy z oferty jednego z biur podróży, które zajmują się organizacja wyjazdów na wycieczki trekkingowe. W takiej sytuacji, nasze przygotowania powinny być oparte na dostarczonych przez biuro podróży materiałach. Dobre biuro, każdemu uczestnikowi wyprawy, dostarczy listę niezbędnego wyposażenia tak, aby każdy mógł się odpowiednio przygotować. Tak, aby każdy uczestnik wyprawy posiadał wszystkie, najbardziej niezbędne elementy wyposażenia.

Co wchodzi w skład wyposażenia podstawowego na Tour du Mont Blanc?

Przede wszystkim, trzeba zacząć od odpowiedniej odzieży i obuwia. Jest to absolutna podstawa każdej wyprawy na trekking górski. Buty powinny być wodoodporne i dużo wcześniej sprawdzone i rozchodzone. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że na szlaku Tour du Mont Blanc, zaczynają nas ocierać i prowadzą do obtarć i opuchlizny. Odzież z kolei musimy przygotować w taki sposób, aby na sobie mieć odpowiednio lekką ale dość ciepłą, zaś w plecaku powinniśmy posiadać zapasową odzież większego kalibru. Na wypadek, gdyby doszło do nagłego załamania warunków pogodowych.

Skoro już wspomnieliśmy o plecaku, to powinien to być plecak o pojemności około 40 litrów, najlepiej także wodoodporny. Dobrze, żeby posiadał dodatkowe zapięcia przynajmniej biodrowe, choć dodatkowe zapięcie na piersi także jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Ostatecznie trzeba także zadbać o apteczkę pierwszej pomocy, niezbędne, zażywane na co dzień lekarstwa oraz dodatkowe wyposażenie turystyczne. Czyli przede wszystkim składane kijki trekkingowe, które znacznie ułatwią poruszanie się trudniejszym terenie.

Dla kogo przeznaczony jest trekking Tour du Mont Blanc?

Tego typu wyprawa, w zasadzie jest dostępna dla wszystkich. Niezależnie od poziomu zaawansowania. W okolicy Mont Blanc, znajdziemy zarówno trasy dla bardzo doświadczonych pasjonatów trekkingu, jak również dla dopiero początkujących. Poza tym, każdy trekking Tour du Mont Blanc – wokół Mont Blanc, będzie nieco inny pod względem tras przemarszu. Czasami jest nawet tak, iż na tej samej wycieczce będą osoby doświadczone i początkujące. Każda grupa będzie poruszać się trasami o innym poziomie trudności, choć w tym samym kierunku i do tego samego punktu.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć sobie, iż Tour du Mont Blanc to trekking naprawdę bardzo dobry i wymagający pod wieloma względami. Jeśli nie posiadacie odpowiedniego samozaparcia, przygotowania fizycznego i kondycyjnego, to trzeba będzie nad tymi kwestiami popracować przed wyjazdem. W zamian zaś otrzymacie niesamowite widoki na alpejskie panoramy, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej.

Udostępnij

O autorze