Turystyka

Górski trekking dla początkujących.

Górski trekking dla początkujących.

Wybierając się na górski trekking dla początkujących powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż pomimo mniejszych wymagań na tego typu wyprawach, zagrożenia będą się pojawiać i musimy im odpowiednio przeciwdziałać. Nawet najłatwiejsze trasy górskie będą stawiać przed nami pewne wymagania. Dlatego tez, na każdy górski trekking dla początkujących musimy starannie przygotować nasz ekwipunek. Tak, aby wyprawa była dla nas jak najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Jak przygotować się na górski trekking dla początkujących?

Oczywiście kwestią kluczową będzie zadbanie o odpowiednie wyposażenie, odzież oraz obuwie. Są to trzy kluczowe elementy, wpływające na poziom komfortu oraz bezpieczeństwa podczas poruszania się górskimi szlakami.

  • Buty górskie – które powinny zagwarantować nam wysoki poziom ochrony naszych nóg, ochronę przed wilgocią a jednocześnie przyczepność w zróżnicowanym, górskim terenie.
  • Odzież trekkingowa – która powinna być dopasowana do pory roku i aktualnie panujących na szlaku warunków pogodowych. Odzież musi zapewnić nam maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego.
  • Pozostały ekwipunek – czyli wodoodporny plecak o pojemności około 30-40 litrów, wyposażony w dodatkowe zapięcia na wysokości piersi oraz w biodrach. W plecaku znajdzie się niezbędne wyposażenie, które zagwarantuje nam bezpieczne warunki poruszania się górskimi szlakami.

Co powinno znaleźć się w plecaku?

Osobnym zagadnieniem jest tutaj to, co powinno znaleźć się w plecaku na górski trekking dla początkujących. Musimy w tym przypadku zadbać o niezbędne, podstawowe wyposażenie, gwarantujące maksymalnie wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa w trakcie poruszania się górskimi szlakami. Wyposażenie powinno zapewniać nam przygotowanie na każda ewentualność. W jego skład powinny wchodzić co najmniej wszystkie, wyszczególnione poniżej elementy:

  • Apteczka pierwszej pomocy – z folią termiczną oraz lekami stosowanymi codzienne.
  • Zestaw do szycia – czyli igła i nici
  • Nóż turystyczny – nigdy nie wiadomo kiedy się przyda
  • Źródło światła – w tym zakresie warto zaopatrzyć się w dwie latarki. Jedną zwykłą a drugą czołową.
  • Pojemnik na wodę ora termos – aby pod ręką była ciepła kawa lub herbata oraz oczywiście woda
  • Kijki trekkingowe – najlepiej składane, abyśmy mogli swobodnie je chować kiedy nie będą potrzebne.

Podsumowanie.

Tak skompletowane wyposażenie, sprawi, iż trekking w Alpach dla każdego będzie dla nas w pełni bezpieczny i komfortowy. Jakiekolwiek zagrożenia, które mogą pojawiać się podczas wyprawy będą absolutnie minimalizowane, lub tez całkowicie neutralizowane. Jeśli prawidłowo zadbamy o swój ubiór oraz wyposażenie plecaka turystycznego, nasz górski trekking dla początkujących nie będzie stanowić żadnego zagrożenia. Będziemy mogli bezpiecznie poruszać się górskimi szlakami i rozwijać swoje umiejętności trekkingowe.

Udostępnij

O autorze